Internetowa galeria
inne:  Informator Małopolski Szlak Bożogrobców Gazeta
podpowiedź: adres email
jeśli zapomniałeś hasła to wpisz adres email i naciśnij przypomnij...
jeśli chcesz aby Twoje hasło było zapamiętane to zaznacz to pole

Chciałbym umieścić tutaj
swoje prace !!!
Pocztówki - Z chwilą pojawienia się karty korespondencyjnej zaistniała możliwość umieszczenia na niej jakiegoś obrazu. Rysunek, a potem fotografia stała się z czasem standardem. Przedstawiamy zbiór pocztówek z wizerunkami naszego miasta od najstarszych do tych, które obecnie możemy kupić w kiosku. Pocztówki są też swoistą kroniką zatrzymującą historię, a zarazem obrazującą przemiany zachodzące nie tylko w wyglądzie miasta i okolicy, ale także w sposobie ich przedstawiania.
Stare fotografie - Zawsze zadziwia nas dawna technika fotografii. Pomimo bardzo prymitywnych metod jakimi je wykonywano, to właśnie te stare fotografie liczące sobie niejednokrotnie powyżej stu lat, trzymają się świetnie, mają wspaniały kontrast, ostrość i precyzję rysunku. Urok starych fotografii oczywiście związanych z Miechowem staramy się przedstawić w tym dziale.
Obrazy - Malowniczość Miechowa prowokowała niejednokrotnie malarzy do zatrzymania obrazu na płótnie czy papierze. Miechów był tematem dla znanych i sławnych malarzy. Był malowany również przez twórców mało znanych i zapomnianych. Przedstawiony tu zbiór obrazów i rysunków nie wyczerpuje tematu ale jednocześnie daje obraz różnorodności technik i sposobów oglądania rzeczywistości.
Plener 2000 - Latem tego roku na ulicach naszego miasta widzieliśmy plastyków, którzy z pasją utrwalali malownicze widoki. Był to Ogólnopolski Plener Malarski Miechów 2000 - wynik wielu wysiłków i zabiegów pani Krystyny Olchawy - kierownika Galerii "U Jaksy" w Miechowie. 19 artystów plastyków z różnych stron pracowało nad swoimi dziełami. Efektem ich pobytu w Miechowie jest eksponowana w miechowskiej galerii wystawa poplenerowa. Reprezentacją ich dzieł jest 19 reprodukowanych obrazów.
Krystyna Olchawa - Krystna Olchawa – absolwentka PLSP w Nowym Wiśniczu, Studia wyższe ukończyła w gdańskiej PWSSP. Uczestniczka wielu wystaw krajowych i zagranicznych. Jej twórczość to pełne uroku utrzymane w pogodnym nastroju oleje i pastele a także piękne tkaniny. Tematyką swych prac często nawiązuje do miechowskiego pejzażu. Od 1986 do 2019 r. kierowała Galerią Sztuki “U Jaksy” w Miechowie. Jest animatorem wydarzeń artystycznych naszego miasta, kuratorem plenerów malarskich o randze międzynarodowej oraz wychowawcą młodzieży utalentowanej artystycznie.
Blacharstwo artystyczne - Rafał Mudyn jest właścicielem zakładu blacharskiego. Jego działalność nie ogranicza się tylko do krycia dachów. Swoje uzdolnienia artystyczne skierował na projektowanie i wykonywanie ozdobnych wykończeń dachów. W jego pracowni powstają fantastyczne kurki, rzygacze i ozdoby wykonane tradycyjną metodą wycinania, wyginania, repusowania i lutowania blach z metali kolorowych.
Natalia Nasada-Wojtal - architekt wnętrz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Aranżuje wnętrza mieszkalne indywidualne i użyteczności publicznej. Zajmuje się także malarstwem, rysunkiem, ilustracją książkową i grafiką użytkową. Specjalizuje się w motywach pejzażowych i architektonicznych wykonywanych techniką pastelową (kredki suche i tłuste).
Rysunki - Miechów w rysunkach autorstwa Włodzimierza Barczyńskiego. Miejsca znane i nieznane zarejestrowane przy pomocy piórka i tuszu. Niektóre z nich przedstawiają miejsca obecnie wyglądające inaczej, inne - miejsca, których już nie ma.
Ryciny - Nasze miasto zaistniało w wielu zapisach ikonograficznych. Są to strony ze starodruków, rysunki z podróży opracowane potem przez rytowników, czy ilustracje do podręczników. Dział ten prezentuje szczególnie te starsze pozycje, które obrazują również zmiany zachodzące w naszym mieście.
Marek Hołda - Urodził się w 1956 r. w Miechowie. Preferuje tradycyjne malarstwo sztalugowe. Najczęstszymi motywami jego prac są: architektura i scenki rodzajowe z Miechowszczyzny. Maluje zarówno pejzaże, jak i sceny batalistyczne. Jednak największą jego fascynacją są konie - te ożywające dzięki wyobraźni Artysty w tworzonych obrazach i te istniejące naprawdę. Wielki miłośnik koni i jeździectwa - jest też związany z końmi zawodowo jako instruktor jeździectwa. Marek Hołda jest twórcą utalentowanym i niezwykle pracowitym. Ma na swoim koncie imponujący dorobek - ponad tysiąc płócien. Stale doskonali swój warsztat artystyczny, uzupełniając go rzetelną wiedzą historyczną - studiami nad bronią, mundurem, obyczajowością. Bierze udział w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich.
R. Nasada - Rysunki Ryszarda Nasady, miechowianina z wyboru, wykonane różnymi technikami, przedstawiające ciekawe zakątki naszego miasta. Część z nich stanowi archiwalny zapis miejsc już nieistniejących lub dzisiaj wyglądających zupełnie inaczej.
     Dodatkową pasją autora jest wykonywanie modeli i makiet architektonicznych w różnych skalach, stopniach szczegółowości i materiałach. Służą one pomocą projektantom oraz inwestorom w lepszym zrozumieniu koncepcji i projektu.
Krzysztof Kolarz - Krzysztof Kolarz ur. w 1983 roku w Bochni, na stałe zamieszkały w Miechowie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. W latach 2001/2002 Stypendysta Ministra Kultury za osiągnięcia artystyczne. Student Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Maluje w technice olejnej, tematem prac są pejzaże, martwe natury, portrety. Pracuje nad przygotowaniem wystawy pt „Miechowianie”, w której chce pokazać ludzi, którzy na zawsze wpisali się w krajobraz Miechowa. Część starszych prac prezentowanych na stronie pochodzi z okresu szkolnego; późniejsze z czasu studiów.
Fotografie współczesne - Szybkie zmiany jakie następują w naszym mieście rejestrowane na bieżąco to treść główna tego działu. Miechów pięknieje z dnia na dzień i tu właśnie możemy zobaczyć go takim jaki jest teraz. Oglądając te fotografie miejmy jednak świadomość, że za kilka lat mogą się te zdjęcia znaleźć w dziale "starych fotografii".
Zbigniew Hołda - Miechowianin absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, Wydziału Malarstwa Grafiki i Rzeźby. Z pasją uprawia różne rodzaje grafiki chociaż realizuje się również w malarstwie czy rzeźbie czy rysunku. Dziełem jego jest pomnik Henryka Sienkiewicza - patrona Szkoły podstawowej nr 1. Jest także projektantem sztandaru Gimnazjum im. Macieja Miechowity.
2000-2002© Copyright by Studio Reklamy s.c. » o serwisie | » o autorach | » licencja serwisu | » reklama u nas